Norwegia

W lipcu trzy nasze nauczycielki: Natalia Marzec, Aneta Rzeżawska i Joanna Hellman wzięły udział w kursie Interaktywne nauczanie, w trakcie którego przybliżone były narzędzia WEB 2.0. Sam kurs odbył się w Oslo, w Norwegii, a brało w nim udział aż 25 uczestników z 10 krajów (Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemiec, Polski, Portugalii i Słowenii).

Dla naszych pań nauczycielek był to pierwszy taki wyjazd, gdzie szkoliły się w międzynarodowym gronie. Początkowy stres minął już pierwszego dnia, a to wszystko za sprawą Felicii Dimulescu, prowadzącej kurs, która zadbała o dobre samopoczucie każdego uczestnika i integrację całej grupy. Jak dobrze wiemy, lepiej przyswajamy wiedzę, kiedy w grupie czujemy się swobodnie. Felicia zaproponowała wiele gier i zabaw integrujących zespół oraz różne metody aktywizujące, które będzie można wykorzystać z uczniami naszej szkoły, jak: terenowa gra miejska, escape room, szybkie pytania – speed dating. Propozycji było znacznie więcej, ale nie zdradzimy wszystkich, niech uczniowie będą zaskoczeni w nowym roku szkolnym!

Gwoździem programu tego kursu były nowe technologie w nauczaniu. Na zajęciach uczestnicy nauczyli się posługiwać różnymi programami i aplikacjami, które z pewnością pokochają nasi uczniowie. Ciekawymi narzędziami okazały się: Plickers, Quizlet, Socrative, Lyricstraining czy tworzenie kodów QR.

Trzeba przyznać, ze kurs był świetną okazją do podszkolenia języka angielskiego, wymiany doświadczeń i wiedzy z uczestnikami z innych krajów oraz zaciśnięcia więzów, by w przyszłości wejść w międzynarodowe projekty szkolne.

Dzięki wyjazdowi nasze kursantki miały okazję poznać kulturę Norwegii, zwiedzić Oslo, doświadczyć białych nocy, zobaczyć na żywo „Krzyk” Muncha.

I tym sposobem tygodniowy kurs w Oslo zaowocował milionem pomysłów do wykorzystania w czasie zajęć z uczniami. A wrzesień tuż, tuż.